Az a gyönyörű kacsa - magyarul mandarin réce - egy Ázsiában őshonos, tehát nem csak Kínában, de Japánban és Oroszországban is tenyésző szárnyas.A Wiki szerint Japánban él a legnagyobb populáció. Mivel veszélyeztetett fajjá vált, ezért elkezdték telepíteni Európába is. (Ausztria, Belgium, Dánia, Franciao, Németo, Hollandia, Szlovénia, Svájc és UK a szerencsés államok - forrás: IUCN Vörös Lista a Veszélyeztetett Fajokról http://www.iucnredlist.org/)
"Díszítő elemként Kínában használják, s mindig párban ábrázolják, hiszen a kacsapár élete végéig együtt marad, és utódaikat is párban nevelik. Épp ezért lett a mandarinréce-pár a házastársi hűség és boldogság jelképállatává. A képi ábrázolásain gyakori, hogy az egyik állat csőrében lótuszvirágot, a másik a lótusz gyümölcsét viszi, ez azon kívánságot fejezi ki, hogy a házasság gyermekáldásban teljesedjék ki.
A mandarinrécés függöny illetve a mandarinrécés takaró a nászágy elmaradhatatlan tartozékai. A mandarinrécés párna pedig rendkívül gyakori nászajándék. Ezen tárgyak mindegyike rendkívül színes, gondos hímzés formájában ábrázolja a mandarinkacsa-párt."
Kik voltak a mandarinok? A linken bő információt kaptok a kínai hivatalnoki rendszerről, a benne dolgozó "ügyintézőkről", a mandarinokról. Én nem akarom ismételni a Sárkány Fészkében blog írását, érdemes odakattintani. A lényeg az, hogy a mandarinok hordanak ilyen kabátokat, meg ilyent:
és ilyent, amikor házasodnak:
De tényleg elkalandoztam az eredeti tervtől, úgyhogy holnap megtudjátok, mi még a közös az előző poszt két képében.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése